#

نگرش ما

سرویس بی نقص
مسئولیت پذیری
زمان
اعتماد

خدمات جهانی مرسدس‌بنز

126 سال پیش ، آقای گوتلیب دایملر به فراست تاسیس شرکت موتورسازی خود به نام DMG (Daimler Motoren Geselschaft ) ، با شعار بهترین یا هیچ (Nothing But the Best ) این کار را آغاز کرد و در ادامه و در سال 1926 واتحاد با شرکت بنز (Benz & Co. ) به مالکیت آقای کارل بنز ( Karl Benz ) محصولات جدید با نام مرسدس بنز به شهرت جهانی رسید. و توانستند سردمدار عرضه برترین محصول جهانی با کیفیت بالای خدمات پس از فروش باشد و در عصر کنونی نیز توانسته این پیشتازی را حفظ نماید.


شروع خدمات پس از فروش مرسدس‌بنز در ایران

به موازات فروش و خدمات پس از فروش ایده آل اتومبیل های سواری مرسدس بنز در سطح جهانی، شرکت ستاره ایران نماینده انحصاری فروش و خدمات پس از فروش اتومبیل های سواری مرسدس بنز در ایران نیز در راستای مشتری مداری جایگاهی ویژه را به گسترش کیفی و کمی خدمات پس از فروش اختصاص داده است همزمان با ورود خودروهای مرسدس بنز پلیس در سال 2003 و نیاز به تعمیر و تعویض قطعات و سرویس دهی، شرکت ستاره ایران به عنوان نماینده انحصاری فروش و خدمات پس از فروش اتومبیل های سواری مرسدس بنزتاسیس شد.


ارائه خدمات به تمامی دارندگان خودروی مرسدس‌بنز

این مرکز با زیرمجموعه های اداره نمایندگی و آموزش ، تعمیرگاه مرکزی ، اداره زنجیره تامین قطعات و اداره پذیرش و ارتباط با مشتریان به کلیه مشتریان ستاره ایران و کسانی که راسا اقدام به واردات اتومبیل های سواری مرسدس بنز کرده اند خدمات و سرویس ارائه می دهد. این خدمات منحصرا تا ده سال به کلیه خودروهای گارانتی دار و بی گارانتی ارائه می شود.

ارائه خدمات در نمایندگی کرمان کد 3401-دلیلی

نمایندگی مرسدس‌بنز کد 3401-دلیلی که از ابتدای سال 1395 با حضور مدیران ارشد کمپانی دایملر به طور رسمی فعالیت خود را آغاز نموده است ، با بهره‌گیری از مدرنترین و تخصصی‌ترین تجهیزات عیب‌یابی و تعمیر و نیز انبارهای مجهز به قطعات اصلی خودروهای مرسدس‌بنز و بهره‌گيري از کادري مجرب و آموزش ديده همواره اين آمادگي را داشته تا در کوتاه‌ترين زمان ممکن به تعمير و رفع عيب تمامي خودروهاي مرسدس‌بنز اعم از شرکتي و غير شرکتي بپردازد و نياز هم وطنان عزيز به ويژه ساکنين محترم جنوب شرق کشور را در اين زمينه برطرف نمايد.


#